Plánujeme rok 2021

logo js inacolata clanek
Máme velkou radost, že se ve vrhu "F" narodila dvě čokoládová ( liver ) štěňátka, nádherné fenky, v tomto velice vzácném a žádaném zbarvení, a to jako první v ČR!!!! 
Potvrdilo se promyšlené pořízení chovných jedinců
( Bagira + Goody ), kteří jsou kromě toho našimi milovanými členy rodiny a úžasní psi. Následné testy na Locus B
( přenášení hnědé barvy ) a barvy štěňátek ve vrhu tuto správnou cestu završily.
Fenka Bagira "Lola" má příští rok již poslední příležitost dokázat v chovu to co doposud, vzhledem ke svému věku. Je to fantastická máma, dává nádherná a zdravá štěňátka, se vším si sama poradí, porody při plném počtu štěňat probíhají vždy bez problémů. Těší se výbornému zdraví a je ve skvělé kondici.Goody & Bagira 3 
Krytí by mělo probíhat v listopadu, prosinci 2020, porod v lednu, únoru 2021, odběr štěňátek z vrhu "G" je plánován na duben 2021. 

Očekáváme barvy liver, liver parti, černá parti a černá s bílými znaky.

Všechna štěňátka ponesou liver geny, a parti geny. Budou v dospělosti velká 31 - 34 cm, váha 6 - 7 kg. Kvalita srsti bude perfektní...předpoklad plnochruposti 100%.
Máme již srovnání s vrhem "F", narození 21.1.2020.

Sourozenci z vrhu "F"    .....    Fancy, Fiona, Farby ve věku 8 měsíců : 

planujeme 2021 planujeme 2021 planujeme 2021
planujeme 2021 planujeme 2021 planujeme 2021
planujeme 2021 planujeme 2021  


Nesmíme ale zapomenout na překrásná štěňátka z vrhu "E" ( narozena leden 2020). GENIA Domus Letitia  &  BALDRIC Ideal Amity.

Vzhledem k velikému zájmu o štěňátka z našeho chovu, ve všech barevných variantách, GENIA bude kryta krásným černostříbřitým pejskem, Jonatán Chov Pauli.


Krytí by mělo proběhnout v listopadu, prosinci 2020, porod v únoru 2021. Odběr štěňátek je plánován na březen, duben 2021. Předpokládané barvy : černostříbřitá, černá parti, černá s bílými znaky.

GENIA  Domus Letitia   &   JONATÁN Chov Pauli
planujeme 2021 planujeme 2021 planujeme 2021
planujeme 2021 planujeme 2021 planujeme 2021
planujeme 2021 planujeme 2021  

 
Rok 2020 :

Naše nové přírůstky do smečky dospěly, absolvovaly několik výstav se skvělými výsledky, bonitace s výborným posudkem a negativní testy na DOV, MAC, SCDPRA1. Nastal tedy čas na vyzkoušení v chovu a na vytoužená štěňátka. 

Záměr, proč plánujeme a chceme štěňátka, je obnova krve v ČR a rádi bychom také uspokojili zájemce, kterých stále přibývá
a máme záznamy na štěňátka déle než rok, i ze zahraničí.
Jsme doposud jediná chovatelská stanice v ČR této vzácné a stále více žádané barevné variety malého knírače. Proto se snažíme
o reprodukci těch nejlepších a nejkvalitnějších jedinců se skvělými povahami, pevným zdravím a standardním exterierem. Odchov štěňátek je naše největší láska a věnujeme mu všechen čas a péči.
Naším cílem je pozvolna rozšiřovat počty parti kníráčků s českým suffixem, zdravé, s výstavními předpoklady a hlavně jako ty nejlepší rodinné kamarády, za kterými se každý otočí....
Všechna štěňátka budou nositely barevných genů, získaných po svých rodičích, prarodičích.... Známe barvy všech předků do 6. generace zpět. Cíleným výběrem vhodných partnerů v chovu lze docílit velice krásných a žádaných barevných variet. I jednobarevný jedinec může zplodit potomka s výjimečným zbarvením. Naše chovné feny Bagira a Genia a chovný pes Goody jsou přenašeči hnědé barvy, dle testů DNA na Lokus B mají všichni shodný výsledek bc/bd po svých hnědobílých ( liver-parti ) otcích.

Všichni budoucí rodiče plánovaných štěňátek vyrůstali v naší rodině již od 8,9 týdnů věku. Známe je dokonale, vychovávali jsme je s láskou a trpělivostí, ale i důsledností. Jsou 100% zdraví, v té nejlepší možné kondici. Nyní spolu všichni pejsci žijí v naprosté symbioze, přirozené hyerarchii, vzájemně se povahově doplňují, bez šarvátek, na sedačce, na zahradě, na procházkách, při cestách, v posteli....Známe jejich předky.  Byli jsme u rozvíjení jejich vloh
k různým aktivitám. Byli jsme u jejich socializace. Byli jsme u jejich výživy, která spočívá v tom nejlepším co se dá na trhu pořídit. K základnímu krmivu, které spočívá v granulích zastudena sušených a konzervách se 100% podílem masa, přidáváme vlastní sušené maso, vlastní pečené pamlsky. Do krmení přidáváme domácí vajíčka
od japonských křepelek a slepičky. ( ta je mimochodem právoplatným členem smečky  :) ). 

Naši pejsci jsou šťastní tvorové, poslušní, vstřícní, hraví a veselí.....vodítko znají jen z výstav, milují všechny psy okolo a také všechny lidi. Mají i moc hezký vztah k malým dětem.

Rádi vás přivítáme kdykoli na návštěvu, jen tak pobýt s našimi psy.....