O nás

Vítáme vás na stránkách naší chovatelské stanice 
logo inacolatadecolor kv01


Pozor!
Tyto stránky obsahují materiál, který vás může nenávratně nakazit touhou vlastnit
barevného malého knírače! :D
                                                                                                                         

Bagira & Goody05

INACOLATA de COLOR

psi051

Zabýváme se chovem barevných kníračů malých – parti schnauzers miniatur, a cílem našeho malého rodinného chovu je produkovat pravé knírače charakterem a vlastnostmi, po staletích šlechtěné, ale odlišné zbarvením.  psi052
Pod názvem Parti miniatur schnauzer se skrývá málopočetná a velice vzácná barevná varieta malého knírače.
(viz Historie barevného knírače)

Inacolata de Color je v současnosti jediná oficiální chovatelská stanice kníračů malých barevných - parti v České republice a s českou registrací. Díky vstřícnému přístupu Českomoravské kynologické federace ( ČKF ), která je členem mezinárodní organizace UCI ( United kennel Club Internationale ), získala naše stanice zaštítění a naši psi a odchovy jsou pod profesionálním dohledem a evidencí. Absolvují výstavy i bonitace, a naše štěňátka mají vystaven průkaz původu. 

Spolupracujeme s chovateli parti kníračů malých v Německu, Holandsku i v USA. Němečtí kolegové se intenzivně snaží o uznání parti kníračů malých také u FCI, a vzhledem k tomu, že je již oficiálně registrováno 8 generací odchovů, vše je na dobré cestě ☺.
psi053
Spolupráce s okolními státy i s USA je nezbytná vzhledem k malému počtu chovných jedinců v Evropě 
a k obnově nepříbuzenské krve, rozvíjení odstínů barevných partií a k cílenému chovu zdravých psů bez vad.

Vyšetření na DOV a MAC je v naší chovatelské stanici samozřejmé. 
Naši odchovanci dostanou k průkazu původu dle přání majitelů také nadstandardně testy DNA ( určení paternity na základě genetického profilu obou rodičů a nebo vlohy na hnědou barvu - Locus B a ředění barvy - Locus D).

Chov na té nejvyšší úrovni s ohledem na welfare našich psů je samozřejmostí. Naši psi jsou krmeni tím nejlepším, co na českém trhu najdete. Preferujeme superpremiové granule bez obilovin. Vyrábíme vlastní pamlsky ze sušeného masa, aby pejsci měli ty správné dobroty, o kterých víme, co obsahují.psi054
Jako zpestření dostávají čerstvé syrové kosti obalené masem, syrové maso, zeleninu a díky vlastnímu chovu japonských křepelek také čerstvá syrová vajíčka.

Naši miláčci jsou permanentně s lidskými členy smečky, ve dne i v noci.

Každý den se všichni naši pejsci účastní aktivit spojených s chodem naší domácnosti ( každodenní dlouhé procházky přírodou, pobyt na rozlehlé zahradě, koupání v potoce, vyjížďky s koňmi, koňské závody, cestování, hry s ostatními psy, návštěvy různých akcí nejen pro psy). Jsou ve výborné kondici a plně socializovaní, spokojení, poslušní a k okolnímu světu vstřícní. Vodítko na procházkách používáme velice zřídka.
   
Pokud si vyberete štěňátko z našeho chovu a budete chtít rozšířit zatím malou základnu majitelů vzácného
a jedinečného zbarvení malého knírače, zaručujeme vám 100% zdravého psíčka, charakterního, s láskou a péčí odchovaného, očkovaného, několikrát odčerveného, očipovaného s Europasem a krmeného tím nejlepším k rozvoji jeho mladého organizmu. psi055 psi055
Ostatní bude již na vás. Ale my se budeme snažit vám pomoci radou nejen při výchově
a výživě, ale také s úpravou srsti, nejen
na výstavy. Jako bonus nabízíme hlídání,
i dlouhodobé, všech jedinců z našeho odchovu. 

Těšíme se na spolupráci s vámi.......      

psi060